Isparta Halısı Yıkama

Blog

Isparta halıları yıkanma aşamasında çok dikkatli olunması gereken bir halı çeşididir. Dokuması diğer halılara göre seyrek olduğu için özellikle sert fırçalı yıkamada kolaylıkla hasar görebilir. Isparta halılarında yıkanırken kullanılan halı şampuanı da ekolojik olması halının ömrünü uzatmaktadır. Çünkü atkısı ve geçkisi pamuk, düğümleri yündür. Kimyasal madde bulunan halı şampuanları ipliklerine ve atkılarına zarar verebilmektedir.

Isparta halısı yıkama

Bayrampaşa halı yıkama firmamız Isparta halılarını yıkama konusunda uzmanlaşmış ve bu güne kadar yüzlerce m2 halı yıkamıştır. Tecrübemiz ile de Isparta halılarınızı garantili olarak yıkamaktayız.

Isparta halılarını yıkama aşamalarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Öncelikle her halıya uyguladığımız kontrol aşamasını Isparta halıları içinde uygulamaktayız.
  • Halılar ilk olarak bekleme havuzuna aktarılır.
  • Daha sonra halı yıkama makinesinde bir kaç değişiklik yapıldıktan sonra (fırçaların değişimi ve fırçaların dönüş hızı gibi …) yıkama işlemine geçilir.
  • Halı yıkama makinesinde kullandığımız halı şampuanı, desenlere zarar vermeyecek ve renklerinde solma olmayacak şekilde ekolojik olan şampuanımız kullanılır.
  • Yıkama işlemi bittikten sonra halılar sıkma bölümüne götürülür ve halı sıkma makinesinde sıkılır.
  • Bundan sonra da rutin olarak kurutma odasına, ordan kontrol ve paketleme bölümüne aktarılır.

Bayrampaşa halı yıkama firmamız Isparta halınızı iyi günlerde kullanmanızı diler. Step halı yıkama makalemizi de incelemenizi öneririz. https://bayrampasahaliyikama.com/step-hali-yikama

Bir yanıt yazın