Bünyan Halısı Yıkama

Blog

Bayrampaşa Halı Yıkama fabrikası Bünyan halısı yıkama konusunda profesyonel ve garantili hizmet sunmaktadır.

Gelişen teknolojiyle beraber yaptığımız işte uzmanlaşmak esas aldığımız bir kuraldır. Halı temizliği konusunda günümüze kadar ki tüm gelişmeleri takip etme ve tecrübe edinme şansımız oldu. Her halının kendi dikimine ve kumaşına göre temizlik yapılması gerektiğini biliyoruz. Diğer şirketlerin aksine sadece makineye atıp yıkama yapmıyoruz. Bir çok ev de el dikimi halılar kullanılıyor. Bu halıların elde yıkanması yapılması gerebiliyor. Bünyan halı yıkama konusunda önemli olan diğer şeylerden birisi de, insan sağlığına zarar vermeyecek temizlik malzemesi kullanmaktır. İnsan teninde alerjik reaksiyona neden olacak temizlik malzemeleri kullanmıyoruz. Kullandığımız kokulu malzemeler, tamamen doğal temizlik malzemelerinden oluşuyor ve insan sağlığına zarar vermiyor.

Bünyan halısı

Bazı Halılar Elde Yıkanmamalı

Yapısı gereği fabrikadan çıkma bir çok halı elde yıkandığında dikim özelliklerini kaybediyor. Halıda dökülmeler, pamuklanmalar yaşanmaya başlıyor. Bu nedenle bu tür halıların elde yıkanmaması gerekiyor. bu tür halılar özel olarak tasarlanmış halı yıkama makinelerinde yıkanmalıdır. Halı temizliği konusunda yıllardır süre gelen tecrübemizle müşterilerimizin memnuniyeti ve güveni bizim en çok önem verdiğimiz şeylerdir.

Halıların yapıları gereği pisliği tuttukları için bakteri içerdiğini bu nedenle de dikkatli temizlenmesi gerektiğini biliyoruz. Sektörde bir çok temizlik şirketi halı temizliğine yeteri kadar özen göstermiyor. Halının rengi soluyor söküyor veya modeli bozuluyor. Özellikle el dokuması halılar daha hassas olduğu için yanlış temizlik yöntemlerine maruz kaldığı anda kendini salmaya başlıyor. Bünyan halı yıkama hizmetimizde halılarınızın dokusu korunur ve zarar verilmez.

Evde Yıkanan Halılar Daha Çabuk Yıpranır

Halı temizliği yaptığını iddaa eden çok fazla şirket var bazen otomobil yıkaması yapan şirketlerin bile halı temizliği yaptığını görüyoruz. Bu nedenle bir çok ev hanımı kendi halısını evde kendi yıkıyor. Halı temizliği detaylı ve çok zaman alan bir işlemdir. Temizlik süreci boyunca bir çok faktör halınızın zarar görmesine neden olur. Örneğin çok ağır deterjan kullanmak halınızın ipliğini sökecek ve halınızın bölüm bölüm parçalanmasına neden olacaktır. Bunun dışında halıyı yıkadıktan sonra iyi durulamamak, ipliğin yapısını bozacak, halınızın daha çabuk eskimesine neden olacaktır. En çok yapılan hatalardan biri de halının kuruması için güneş alan bir yere konmasıdır. Halının kuruma işlemi için gölge, güneş almayan bir yer seçmelisiniz. Islak iplik esneyecek bir yapıya sahip olacaktır. Güneş ışığı halının dokusuna zarar verecektir. Esnemeyle birlikte halınızın yapısı tamamen bozulacaktır.

Bir cevap yazın