Halı Yıkama

Halı yıkamak hem özen hem de sabır gerektiren bir temizlik işidir. Kirli halılar sağlığımızı büyük oranda tehdit etmektedir. Ancak günümüzde oto yıkama yerlerinde veya uygunsuz yerlerde halı yıkama yapılmakta ve tüketiciler de yanıltıcı reklamlarla aldatılmaktadır. Bunun için halı yıkama firmanızı iyi seçmeli, halınızın gerçek anlamda temizlendiğinden emin olmalısınız.

Bayrampaşa Halı Yıkama Firmasında Halılar Nasıl Yıkanıyor?

2000’li yıllarda girdiğimiz bu sektörde ilk olarak Güngören‘de başlamıştık. Her geçen gün büyüyerek, bu gün Bayrampaşa, Bakırköy, Zeytinburnu, Fatih ve Esenler ilçesinde profesyonel halı yıkama hizmeti veren kurumsal bir firma olduk. Bu başarımızda en büyük etken kaliteden hiç bir şekilde taviz dahi vermeden yaptığımız temizlik olmuştur.

Halıları Nasıl Yıkıyoruz?

Bayrampaşa Halı yıkama fabrikamızda halılar 6 aşamadan geçerek tam anlamıyla temizlenmiş olmaktadır.

  1. Halıların müşteriden teslim alınması ve fabrikamızda kontrolden geçirilmesi: Fabrikamıza gelen halılar ilk olarak kontrol edilir. Bu kontrolde halıda varsa leke meydana çıkar ve müşteri bilgilendirilir. Aynı zamanda halıda yırtılma sökülme gibi hasar varsa yine müşteri bilgilendirilir.
  2. Kontrol sonrası her halı toz alma aşamasında tozları alınır.
  3. Halı kir yumuşatma aşaması: Halılar küçük havuzlarımızda ıslatılarak kirlerin yumuşaması sağlanır. Bu aşamada her halıdan sonra sular yenilenmektedir.
  4. Halı yıkama aşaması: halılar otomatik halı yıkama makinemizde özel halı şampuanları ile yıkanmaktadır.
  5. Sıkma aşaması: Yıkanan halılar halı sıkma makinelerinde sıkılır.
  6. Halıları kurutma: Halılar sıkıldıktan sonra kurutma odalarımızda güneş görmeden elektrikle ısıtılan odalarda kurutulur.
  7. Kontrol ve paketlenme: Halılar kontrol edildikten sonra paketlenir. Kontrol aşamasında çok nadir de olsa özellikle lekelerde kesin sonuç elde etmek için ikinci kez yıkamaya gönderilen halılar olabilmektedir. Paketlenen halılar uygun bir zamanda müşteriye teslim edilir.

Aşağıdaki videoda da ayrıntılı bir şekilde halıları nasıl yıkadığımız görülmektedir. Otomatik halı yıkama makinemizde yıkanan halılar hav kabartma makinemize aktarılır ve paketlenerek servis edilir.